Trendy w stylizacji brody na 2024 rok

broda-goatee-na-2024-rok

Zarost nie wychodzi z mody. Modnie przystrzyżona, zadbana broda dodaje mężczyźnie uroku. Stylizowana broda stała się integralną częścią męskiej estetyki, a jej popularność utrzymuje się przez wiele lat. Jakie będą trendy w stylizacji brody na 2024 rok?

Dlaczego warto posiadać dłuższy zarost?

Posiadanie dłuższego zarostu może mieć różne korzyści, zarówno w kontekście wyglądu, jak i pewnych aspektów zdrowotnych. Kilka kluczowych powodów, dlaczego warto zapuścić brodę.

 • Dłuższy zarost może dodawać elegancji i charakteru. Stylizacja brody może być traktowana jako element zdobniczy, który podkreśla rysy twarzy.
 • Zarost zapewnia ochronę antybakteryjną. Zarost chroni skórę, a jeśli do codziennej pielęgnacji dodasz kosmetyki, które działają antybakteryjnie, jesteś w stanie zapewnić swojemu ciału jeszcze większą ochronę.
 • Promieniowanie UV może być rakotwórcze, dlatego osoby z zarostem, chronią swoją skórę nie tylko przed powstawaniem zmarszczek i podrażnień, ale także przed poważnymi chorobami.
 • Zapuszczenie zarostu sprawi, że optycznie zmienisz kształt twarzy. Odpowiednio dobrana do kształtu twarzy broda nadaje charakter twarzy i przy tym sprawia, że czujesz się lepiej ze swoim wyglądem zewnętrznym.

A o tym co zrobić, aby broda rosła szybciej, przeczytasz w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Jak dobrać brodę do kształtu twarzy?

Pierwszym krokiem w określeniu kształtu twarzy jest wykonanie fotografii, zachowując kilka istotnych kryteriów. Fotografia powinna być zrobiona na wprost, gdzie oczy są skierowane bezpośrednio w obiektyw, a mina utrzymana poważnie. Po wykonaniu zdjęcia przechodzimy do analizy kilku kluczowych cech, które pomogą określić kształt twarzy.

 • Długość i szerokość twarzy: Oceniamy proporcje długości do szerokości twarzy. Dłuższa twarz może wskazywać na kształt diamentowy, owalny, podłużny lub trójkątny. Natomiast szersza twarz może być kwadratowa, okrągła lub również trójkątna.
 • Linia czoła: Analizujemy kształt linii czoła. Prosta linia może sugerować twarz kwadratową, podłużną lub trójkątną. W przypadku, gdy linia czoła jest wygięta ku górze, możemy mówić o twarzy okrągłej lub owalnej, natomiast wygięcie ku dołowi wskazuje na kształt diamentowy lub odwróconego trójkąta.
 • Kształt szczęki: Skupiamy się na kształcie szczęki. Jeśli szczęka kończy się ostro, przypominając literę „V”, może to wskazywać na twarz trójkątną lub diamentową. Jeżeli broda zakończona jest bardziej zaokrąglonym kształtem, jak litera „U”, mamy do czynienia z twarzą owalną, podłużną lub okrągłą. Mocniejsza szczęka, przypominająca kwadratowe „U”, sugeruje twarz kwadratową lub prostokątną.

Analiza tych trzech elementów pomoże w określeniu kształtu twarzy, co z kolei ułatwi dobieranie odpowiednich fryzur, stylizacji brody i innych elementów, aby podkreślić unikalne cechy danej twarzy.

broda goatee na 2024 rok

Źródło: brio4life.com

Trendy w stylizacji brody na 2024 rok

 • Krótki zarost. Delikatnie przystrzyżona broda była modna w roku 2023 i będzie też modna w roku 2024! Ten styl brody cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ jest praktyczny i łatwy w utrzymaniu.
 • Zarost w formie paska. Minimalistyczne podejście do stylizacji brody sprawia, że wygląd jest schludny i zgeometryzowany, co może być szczególnie korzystne dla osób o okrągłej twarzy. Zarost w formie cienkiego paska, podążającego za linią żuchwy, pomaga zdefiniować kontury twarzy, nadając jej wyrazistości.
 • Kozia bródka. Charakterystyczna, okrągła broda, który łączy się z wąsami sprawdzi się na twarzy kwadratowej. Zmiękcza kanciaste rysy twarzy, nadając jej przy tym nieco ostrości.
 • Van Dyke. Połączenie zarostu i wąsów, charakteryzujące się gładkimi policzkami oraz możliwością pozostawienia większej ilości włosów na podbródku. Ten unikalny styl doskonale podkreśla męskość, dodając jednocześnie pewnej elegancji.
 • Zarost w stylu wikinga. Gęsty zarost, zarówno na brodzie, jak i wąsach. Długie i dobrze utrzymane włosy tworzą imponujący wygląd.
 • Goatee, czyli „kozi zarost„. Modna broda szczególnie polecana dla panów z masywną szczęką. Charakteryzuje się pozostawieniem zarostu na brodzie i w okolicach ust.
 • Balbo. Efekt podwójnego zarostu pod wargami, idealnie sprawdza się u osób z kwadratowymi proporcjami twarzy, zakrywając kości policzkowe i dodając charakteru wyglądowi.
 • Imitacja trzydniowego zarostu. Broda na trzy dni to stylizacja, która imituje trzydniowy zarost, pasująca szczególnie do owalnej twarzy. To uniwersalny wybór, który zazwyczaj podoba się wielu kobietom.