Czym jest tonik do stylizacji włosów i jak z niego korzystać?

toniki-do-wlosow-jak-korzystac

Tonik do stylizacji włosów to jedno z kluczowych narzędzi w arsenale każdego fryzjera i entuzjasty pielęgnacji włosów. Ale czym dokładnie jest tonik do stylizacji włosów i jak możesz z niego korzystać, aby uzyskać najlepsze rezultaty? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, abyś mógł wykorzystać pełen potencjał tego niezwykłego produktu.

Czym jest tonik do stylizacji włosów?

Tonik do stylizacji włosów to produkt, który ma za zadanie nadać włosom odpowiednią teksturę, objętość i utrzymać fryzurę przez dłuższy czas. Zazwyczaj zawiera on specjalne składniki, które wzmacniają włosy, zapobiegają elektryzowaniu się oraz chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy wysoka temperatura.

Jak z niego korzystać?

 1. Wybierz odpowiedni tonik: Istnieje wiele różnych rodzajów toników do stylizacji włosów, dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Na przykład, jeśli masz cienkie włosy i chcesz uzyskać dodatkową objętość, warto sięgnąć po tonik z lekkimi składnikami nadającymi objętość.
 2. Aplikacja: Tonik do stylizacji włosów aplikuje się na wilgotne lub suche włosy, w zależności od instrukcji producenta. Zazwyczaj wystarczy niewielka ilość produktu, która powinna być równomiernie rozprowadzona na całej długości włosów.
 3. Stylizacja: Po aplikacji toniku możesz przystąpić do stylizacji włosów. W zależności od efektu, który chcesz osiągnąć, możesz użyć suszarki do włosów, prostownicy lub lokówki. Tonik pomoże utrzymać fryzurę w oczekiwanym kształcie przez dłuższy czas.
 4. Utrwalenie: Po ułożeniu fryzury możesz dodatkowo użyć lakieru do włosów, aby utrwalić efekt i zapobiec rozdwajaniu się końcówek.
toniki do wlosow jak korzystac

Rodzaje toników do stylizacji włosów

 • Tonik objętościowy:
  Charakterystyka: Toniki objętościowe są przeznaczone głównie dla osób z cienkimi włosami, które chcą nadać im dodatkową objętość i puszystość. Zazwyczaj zawierają lekkie składniki, takie jak polimery zwiększające objętość, które podnoszą włosy u nasady i zapewniają im pełniejszy wygląd.Sposób użycia: Tonik objętościowy aplikuje się na wilgotne włosy, koncentrując się głównie na obszarze u nasady. Następnie włosy można wysuszyć suszarką do włosów, aby uzyskać dodatkową objętość.
 • Tonik wygładzający:
  Charakterystyka: Toniki wygładzające są dedykowane osobom z falującymi, kręconymi lub puszącymi się włosami, które pragną uzyskać gładką i lśniącą fryzurę. Zawierają one składniki nawilżające i wygładzające, które redukują puszenie się włosów i zapobiegają elektryzowaniu.Sposób użycia: Tonik wygładzający aplikuje się na wilgotne włosy, rozprowadzając równomiernie na całej długości. Następnie można wysuszyć włosy suszarką lub pozostawić do wyschnięcia naturalnego.
 • Tonik termoochronny:
  Charakterystyka: Toniki termoochronne są przeznaczone głównie dla osób, które regularnie używają narzędzi termicznych do stylizacji włosów, takich jak suszarki, prostownice czy lokówki. Zawierają one składniki, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, redukując ryzyko uszkodzeń i łamliwości włosów.Sposób użycia: Tonik termoochronny aplikuje się na wilgotne lub suche włosy przed użyciem narzędzi termicznych. Należy równomiernie rozprowadzić produkt na całej długości włosów, skupiając się szczególnie na końcówkach.
 • Tonik teksturujący:
  Charakterystyka: Toniki teksturujące są idealne dla osób, które pragną uzyskać bardziej niedbały, „plażowy” wygląd swoich włosów. Zawierają one składniki nadające włosom teksturę i definiujące fale lub loki, tworząc efekt rozczesanego plażowego looku.Sposób użycia: Tonik teksturujący aplikuje się na wilgotne lub suche włosy, w zależności od pożądanego efektu. Następnie można wysuszyć włosy na powietrzu lub użyć suszarki do włosów, aby wzmocnić teksturę.

Podsumowanie

Tonik do stylizacji włosów to niezastąpiony produkt dla wszystkich, którzy pragną uzyskać idealnie ułożone włosy, odporne na wilgoć i inne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Wybierz odpowiedni tonik do swoich potrzeb, zastosuj go zgodnie z instrukcjami producenta i ciesz się efektami pięknej i trwałej fryzury przez cały dzień.