Jak dbać o skórę pod brodą?

kartacz-koendu-zadba-o-twoja-brode

Sucha skóra to problem, który dotyczyć może każdego brodacza. Aby cieszyć się zdrowym wyglądem skóry pod brodą, należy stosować odpowiednią pielęgnację.

Podstawa dbania o skórę pod brodą

Najważniejszym krokiem jest używanie dobrego środka myjącego przeznaczonego specjalnie do twarzy. Mycie twarzy powinno być czynnością wykonywaną rano i wieczorem. Używanie kosmetyków oczyszczających pomaga usunąć sebum i inne zanieczyszczenia gromadzące się na skórze pod brodą. Do oczyszczania brody należy używać produktów specjalnie do tego przeznaczonych. Specjalna szczoteczka do mycia twarzy skutecznie usuwa zanieczyszczenia i pomaga wygładzić skórę. Po umyciu brody należy ją osuszyć delikatnym ruchami, aby uniknąć podrażnień i przesuszenia skóry.

Jak dbać o skórę pod brodą z użyciem olejków do brody?

Drugim istotnym krokiem w pielęgnacji brody jest używanie olejków do brody. Te produkty zapobiegają przesuszeniu i pomagają zachować gładką skórę. Wybierz taki olejek, który nawilży i odżywi Twoją skórę, a jednocześnie dostarczy jej pożytecznych witamin. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, stosuj go codziennie. Dodatkowo olejki mogą wspomagać wzrost Twojej brody. 

Kartacz do brody zadba o Twoją brodę i nie tylko

Aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów, ważne jest również, abyś regularnie czesał swoją brodę. Ostrzejsza szczotka lub grzebień mogą pomóc usunąć martwe włosy i umożliwić łatwiejszy porost nowych. Kartacz może skutecznie pobudzić krążenie krwi, które z kolei pobudza skórę. W ten sposób pomaga zarostowi szybciej rosnąć, a skórze zachować zdrowy wygląd. Kartacz do brody zawiera również naturalne oleje, które pomagają utrzymać brodę miękką i lśniącą.  Jeśli chcesz uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś używać kartacza do szybkiego czesania i modelowania swojego zarostu codziennie.

kartacz koendu zadba o twoja brode

Dieta wspomoże Twoją skórę

Musisz wiedzieć, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebujesz odpowiedniej diety. Aby uniknąć suchej skóry pod brodą , powinieneś uwzględniać w swojej diecie produkty, które są bogate w witaminy A i E. Dodatkowo zaleca się spożywanie dużych ilości owoców i warzyw. Dostarczają one składników odżywczych potrzebnych do utrzymania zdrowej skóry. Pamiętaj też o regularnym piciu dużej ilości wody oraz unikaniu alkoholu i innych używek. Dzięki temu będziesz w stanie utrzymać Twoją twarz gładką i elastyczną.